Jak funguje ultrazvukové čištění pleti a proč je to ten nejefektivnější způsob?

Ultrazvukové čištění pleti se stává stále populárnější metodou, která pomáhá efektivně a šetrně dosáhnout jasnější a zdravější pleti. Už nehrozí žádné zarudnutí či podráždění pokožky jako při peelingu. Ultrazvuk to vše dokáže vyčistit póry i odstranit odumřelé buňky bez těchto nepříjemných projevů.  

Jak funguje ultrazvukové čištění pleti?

Ultrazvukové čištění pleti se provádí pomocí takzvané ultrazvukové špachtle, která je přikládána k obličeji. A jak už název sám napovídá, hlavní úlohu hrají ultrazvukové vlny. Ty produkují vibrace, které dokáží proniknout až do hlubších vrstev pokožky, čímž se odstraní se odumřelé buňky, bakterie i různé nečistoty. 

Jedná se o velmi šetrnou metodu, která vás nebude ani trochu bolet. K pozitivním výsledkům patří i fakt, že po proceduře nebudete muset bojovat s nepříjemný zarudnutím obličeje, které často provází klasický peeling. V případě, kdy máte hypersenzitivní pleť, je tato metoda velmi vhodným řešením vašich problémů. I s extrémně citlivou pletí si lze dopřát tuto proceduru. 

Proč je ultrazvukové čištění pleti nejefektivnější způsob?

Čištění pleti ultrazvukem je moderní způsob, který poskytuje oproti klasickému mechanickému čištění mnoho výhod:

  • Je neivnazivní.

Nezpůsobuje žádné poškození pleti. Díky tomu ji mohou využít i lidé s hypersenzitivní pokožkou. 

  • Je šetrná. 

Oproti chemickému peelingu, manuálnímu čištění nebo laseru představuje mnohem jemnější a šetrnější variantu, která nezpůsobuje žádné podráždění pokožky. Další výhodou je to, že k čištění pleti postačí jen samotná ultrazvuková špachtle. Žádné další chemické přípravky nejsou zapotřebí. 

  • Je bezbolestná. 

Bojíte se chodit na profesionální čištění pleti kvůli tomu, že by vás mohlo bolet? V případě ultrazvukového čištění se bát nemusíte. Je to zcela bezbolestné a návštěvy kosmetického salonu se pro vás stanou příjemným odpočinkem. 

  • Dokáže proniknout i do hlubších vrstev pokožky než je běžné při klasickém peelingu. 

Ultrazvukové vlnění dokáže odstranit odumřelé buňky, make-up a přebytečný kožní maz z míst, která jsou pro jiné zákroky těžko dostupné. Ultrazvuk skvěle působí nejen v rámci samotného čištění, ale pomáhá k lepšímu vpravování sér a dalších ošetřujících látek do pokožky. 

Jak provést ultrazvukové čištění pleti?

Samotné čištění probíhá pomocí ultrazvukové špachtle. Tu lze zakoupit i pro domácí využití. Ovšem vždy se bude jednat o verzi, která nebude tak účinná jako ta, které mají v kosmetických salonech. Na druhou stranu s ní zvládnete vše v klidu domova. 

Profesionálnější a efektivnější variantou je návštěva kosmetického salonu, kde vám tuto proceduru provedou vyškolení profesionálové s certifikovanými a výkonnými přístroji. Vše bude uzpůsobeno přesně podle vašeho typu pleti. Výhodou je také to, že se procedura neskládá jen ze samotného čištění ultrazvukovou špachtlí, ale je doplněna i aplikací různých podpůrných sér a masek. Vy díky tomu získáte opravdu krásnou, zregenerovanou a pročištěnou pleť. 

Závěr:

Ultrazvukové čištění pleti je moderní způsob, jak dosáhnout krásné a jasné pleti. Jedná se o neinvazivní metodu, takže se nemusíte bát bolesti ani zarudlé pokožky. Díky šetrnosti ji můžete využít i pro velmi citlivou pokožku. 

Výhodu ultrazvukového ošetření je:

  • šetrnost k pleti,
  • efektivita čištění a vpravování pečujících krémů, 
  • hloubkové čištění, 
  • skvěle funguje na černé tečky, rozšířené póry i akné, 
  • stimuluje kolagenová vlákna, tím pleť omlazuje,

Chcete-li si udržet pleť svěží a mladší, vyplatí se pravidelné opakování. Díky pravidelnosti se vám zlepší stav pleti už jen díky tomu, že ultrazvuk stimuluje tvorbu kolagenu. Pleť se vám vypne a jemné vrásky zmizí.

Už jste někdy ultrazvukové čištění pleti podstoupili? Jaké s ním máte zkušenosti vy?