S GPS obojky pro psy a kočky se vaši mazlíčci neztratí

Býváte nervózní,  když ztratíte byť jen na nepatrný okamžik svého zvířecího společníka z očí? Strachujete se z pochopitelných důvodů o jeho bezpečí a přitom víte, že byste mu měli dopřát trochu volnosti a soukromí?  

Řešení bylo objeveno! GPS obojky pro psy. Technologie, s jejíž pomocí je možné mít psa stále na očích, aniž byste ho přímo viděli. Jak? Přes satelit. Globální polohový systém s vysílačem zabudovaným ve zvířecím obojku je možná právě to, co potřebujete. 

Obojky s GPS fungují aneb “Velký bratr” by nás pochválil

Volně a nekontrolovaně pobíhající pes je nahlížen jako svého druhu obecné ohrožení. Tady mimochodem najdete také rady, jak utíkání psa zamezit. S GPS obojkem ale riziko nekontrolovaného pohybu stoprocentně odpadá.  

  • Jde o podobnou technologii, jaká je už zažitá u mobilů nebo navigace. 
  • Vysílač umístěný na obojku vydává signál přijímači, který sleduje majitel.
  • Technologie dokáže upozornit, když zvíře  překročí stanovený prostor. 
  • Zároveň existuje také možnost propojení s chytrým telefonem, na který přijde SMS.

Pomůcka může pouze hlídat pohyb toulavého psa a zajišťovat, že se už nikdy neztratí. Pro tento účel ji lze pořídit velmi levně. 

Se ztraceným psem si poradí GPS lokátor pro psy 

Vyhledávat pozici, kde se čtyřnožec nachází, případně monitorovat jeho pohyb, je zásadní a nejjednodušší  dovednost, kterou “džípíeska” hravě zvládá. Lze ji obohatit spoustou dalších funkcionalit:

  • výcvikovým modulem, díky němuž můžete dávat psovi povely na dálku a sledovat, jak reaguje
  • funkcí kompas, která monitoruje pohyb psa (rychlost, směr) a pozná, zda štěká, nebo ne
  • pamětí, ve které je možné vyhledat historii tras a zjistit, zda má pes nějaké oblíbené místo úniku a co je impulsem k jeho útěku

Funkce obojku si můžete vybrat s ohledem na to, jaký je úkol psa ve vaší rodině a jaká očekávání od něj máte. 

GPS obojky pro lovecké psy a úspěšnější hon

Speciální potřeby má nepochybně vlastník smečky loveckých psů, která má při akci jasně danou roli – štvát zvěř, nebo ji přinášet. Uhlídat takové množství rozdivočelých šelem je nad lidské síly, ale pro GPS systém žádný problém. Jen dokoupíte další obojky a budete moci sledovat pohyb více než dvou desítek psů najednou, a to i v hustém a obtížném lesním terénu. 

Abyste svého psa poznali lépe, je tu GPS tracker 

Takovéto zařízení nejenže udělá práci za vás, ale přispěje  vám k pochopení vašeho psího kamaráda a jeho zájmů. Tím, že zjistí,  kam nejčastěji utíká. Je jen na vás, budete-li chtít zjistit proč. 

Nejlepší GPS lokátor pro psy? Dosáhne daleko a pes s ním může do vody

Standardně se GPS přístroje na vyhledávání a sledování zvířat skládají z přijímače a vysílače. Mezi příslušenství patří nabíječka, běžná je možnost propojení s mobilem.  Vybírat byste měli zároveň takové obojky, které mají široký akční rádius a jsou i vodotěsné.

GPS obojky pro psy – recenze mnohé napoví

Máte pochybnosti, že všechno bude fungovat tak snadno, jak to napsané? Zcela zbytečně, protože princip sledování přes satelit je dávno vyzkoušený. Zařízení umístěné v obojku je dobře chráněné proti poškození, kterému je kvůli nevědomosti psa vystaveno. Odpověď na své pochybnosti můžete hledat v recenzích, kterých je více než dost. 

Šelmy kočkovité mají toulavé boty – my máme GPS obojky pro kočky 

V našem sortimentu najdete i zboží s rozměry vhodnými pro kočku, co ráda objevuje svět.  Čistě teoreticky –  můžete mít v hledáčku každé zvíře, které přistoupí na nasazení našeho “náhrdelníku” na svůj krk.