Čeká vás laserová epilace třísel? Laser clinic Vám zajistí pohodlnou proceduru! Top tipy a triky

Laserová epilace třísel v Laser clinic se stává čím dál tím populárnější, jelikož nabízí trvalé výsledky a minimální riziko vedlejších účinků. Před zákrokem je však důležité se dobře připravit, aby se minimalizovaly případné komplikace a zajistilo se maximální pohodlí během i po zákroku. Následující tipy a triky vám pomohou připravit se na laserovou epilaci třísel a minimalizovat případné komplikace. Celý proces zabere jen pár minut a bude bezbolestný, pokud dodržíte pár jednoduchých pravidel. 

Jak to vlastně funguje?

Laserová epilace třísel je procedura, která využívá silného paprsku laseru, aby zničila kořen chloupků v oblasti třísel. Tento proces je velmi účinný a oblíbený hlavně pro trvalé výsledky. 

Laserová epilace třísel může být lehce nepohodlná, zejména pokud jste citliví v této oblasti. Je důležité být připraven na nepohodlí a konzultovat jakékoliv obavy s ošetřujícím personálem. Některé kliniky mohou nabízet místní anestetikum, aby eliminovaly bolest. 

 

Po epilaci se může objevit mírné podráždění a zarudnutí v oblasti třísel. Je důležité vyhnout se aplikaci krémů a kosmetických produktů po dobu několika dnů, abyste minimalizovali riziko podráždění. Může být také vhodné nosit volné oblečení, které nebude třít o kůži.

1. Nepodceňte konzultaci s lékařem či odborníkem

Před zákrokem laserové epilace třísel je důležité navštívit specialistu a projít si důkladnou konzultaci. Váš praktický lékař, nebo třeba dermatolog vám poradí, zda je laserová epilace třísel pro vás vhodná a případně vás upozorní na rizika a vedlejší účinky. Může také poskytnout informace o tom, jak se na zákrok připravit a jak se o kůži starat po zákroku.

2. Vyhněte se sluníčku a opalování

Před laserovou epilací třísel se vyhněte slunečnímu záření minimálně po dobu dvou týdnů. Sluneční paprsky mohou zvýšit riziko vedlejších účinků a učinit působení laseru méně efektivním. Pokud se musíte slunci vystavit, použijte kvalitní ochranný krém s vysokým SPF.

3. Nepoužívejte holicí strojek nebo vosk

Před laserovou epilací třísel nepoužívejte holicí strojek ani vosk. Tyto metody odstraňování ochlupení mohou snížit účinnost laseru. Chloupky totiž musí dorůst do správné fáze, aby bylo možné je odstranit laserovým paprskem. Navíc klasické holení způsobuje malé rány na kůži, což může zvýšit riziko infekce. 

4. Nepoužívejte dráždivou kosmetiku

Před laserovou epilací třísel nepoužívejte kosmetiku jako jsou peelingy nebo tělová mléka. Tyto výrobky mohou způsobit, že laser nebude účinný, protože se nedokáže dostatečně dostat k chloupkům. Na konkrétní omezení co do užívání kosmetických výrobků se doptejte na klinice.

5. Dejte si pozor na léky

Některé léky nemusí být v kombinaci se zákrokem vhodné. Informujte personál o jakýchkoliv léčivech, která užíváte. Pokud vám lékař nařídil užívání léků na ředění krve, jako jsou například aspirin nebo ibuprofen, zvažte jejich dočasné vysazení a konzultaci s lékařem před zákrokem.

6. Vyberte si kvalitní kliniku

Pokud jste se rozhodli pro laserovou epilaci třísel, je velmi důležité vybrat si kvalitní zařízení s profesionálními pracovníky a příjemným zázemím. Hledejte dobrou pověst a doporučení od lidí, kteří tuto proceduru již absolvovali. Zároveň vyhledávejte recenze i jinde, než jen na webových stránkách dané firmy, zkuste se poohlédnout po nezaujatém hodnocení.

 

Rozhodně nejde o nic, čeho byste se měla bát, Dnes je epilace v intimní oblasti součástí kompletní péče o intimní hygienu a zdraví. Laserová epilace je oblíbená a běžná procedura, která je dnes na denním pořádku v nespočtu salonů.