Vybíráte mobil? Jaká jsou vaše kritéria?

Mobilní telefon má dnes až na naprosté výjimky úplně každý. Máme tím na mysli samozřejmě obyvatele vyspělejších států. Jak se ale v nabídce mobilů vyznat? Podle čeho vybírat? Jak umět porovnat cenu s výkonem? Zeptali jsme se vás na váš názor. Třeba vás vaše odpovědi inspirují nebo alespoň pomohou s výběrem mobilu pro nejbližší, pokud jej plánujete koupit jako dárek. 

Petra, 44 let, fakturantka IT firmy

Já si vybírám telefon podle kvality foťáku. Potřebuji si občas něco vyfotit do práce a musí to být co nejostřejší. Moc ráda také fotím přírodu a zážitky z dovolené. Takže si často kupuji nový telefon, abych měla co nejlepší fotografie. Peníze v tomto případě nehrají roli; telefon si kupuji cca jednou za rok až dva. 

Daniel, 39 let, nástrojař

Já musím mít telefon co nejodolnější. Dost často se totiž stane, že mi vypadne z kapsy na zem. Nesmí se mi rozbít, proto teď přemýšlím o tom, že si do práce koupím nerozbitný telefon. Teď mám  iphone 8 plus. Kryt na mobilní telefon speciální, zpevněný, takže by ho měl chránit i proti poškození při pádu. Nechci se ho ovšem zbavit, a fotky z něhojsou skutečně krásné, takže budu mít nakonec možná telefony dva. Uvidíme po výplatě… 

Saša, 15, studentka

Já si zatím moc vybírat nemůžu, telefon mi kupují rodiče. Ale přála jsem si vždy co největší displej, abych se se svými kámoškami mohla dívat na zajímavá videa a také na videoklipy s nejnovějším tancováním. Chodím totiž do taneční skupiny a s holkama se učíme tancovat podle nich. Takže je potřeba, abychom viděly co největší detaily. Teď se mi ale bohužel rozbilo sklo, takže budu muset na nový mobil přidat už něco ze svého. 

Jorga, 67, důchodkyně

Já jsem dostala mobilní telefon od syna a moc mě potěšil. Já už na ta malá písmenka moc nevidím, takže se poradil a koupil mi telefon pro seniory. Aspoň tak říkal, že se to jmenuje. Má velká tlačítka, nahlas zvoní a já na něm krásně vidím zprávy a fotky od mých vnoučátek. A to mi stačí. Telefon nosím pořád u sebe v ledvince, takže mám jistotu, že se všechno dozvím hned, a telefon někde nezaložím. 

Ivo, 46, majitel firmy na home staging

Vzhledem k tomu, že mám více firem, potřebuji mít duální telefon, tedy na dvě SIM karty. Někdy totiž potřebuji některé z čísel vypnout, to mimo pracovní dobu, aby lidé nevolali kvůli objednávkám. To je moje hlavní kritérium. Mám ale rád menší telefony, které se dají dát do kapsy a moc nepřekážejí. Velkou obrazovku mám doma na televizi, když se chci na něco pěkného podívat. Telefon používám hlavně na komunikaci s klienty. 

Vincenc, 22 let, student VŠ

Mám rád novinky, ale bohužel zatím nepracuji, takže si nemohu dovolit úplně nový telefon. Vývoj ale sleduji a chodím do show roomů mobilních operátorů a telefony si prohlížím. Fascinuje mě, jak lehké a kvalitní mobilní telefony dneska dokážou vyrobit. 

Ela, 39, obchodní zástupkyně

Pro mě je u telefonu důležité, aby měl co největší paměť. Nahrávám si do něj hudbu, abych měla co poslouchat, když chodím běhat a nebo cvičím v posilovně. Takže se nejdřív informuji, jaký má telefon úložný prostor. Důležité také pro mě je, abych ho měla spárovaný s chytrými hodinkami. Tam se mi ukáže  vše, co mám na mobilu, plus zdravotní ukazatele při mých sportovních aktivitách. Hodinky také zaznamenávají trasu a délku běhu. Proto mám vše – hodinky i mobil –  od Applu. 

Jaká kritéria musí splňovat váš budoucí mobilní telefon, abyste o něm alespoň začali uvažovat? Je cena hlavním omezením, které při vašem výběru řešíte? Napište našim čtenářům svoje názory!