Jak nejlépe zhubnout? S kalorickou kalkulačkou je to celkem snadné – ukážeme vám, jak ji správně používat!

Zkoušeli jste zhubnout, ale výsledky za mnoho nestály? Nyní hledáte efektivnější způsob, který vás dovede k vaší vysněné váze? Máme pro vás řešení! Nejkratší cestu k cíli vám ukáže kalorická kalkulačka! Že už jste o ní slyšeli, ale nenapadlo vás, jak může být užitečná? V tom je nejspíš ta největší chyba, které jste se dopustili! Ale nevadí. Vše se dá napravit. Vysvětlíme vám, jak důležitým pomocníkem může taková kalkulačka ve vaší situaci být. A naučíme vás ji také používat.

Chcete se jednou provždy zbavit přebytečných kilogramů? Rádi byste vypadali lépe a podle toho se také cítili? Brzy zjistíte, že to nemusí být zdaleka tak těžké, jak jste si ještě donedávna mysleli.

Kalorická kalkulačka vám pomůže s redukcí váhy

Hubnutí je často docela dřina. Kdo se už někdy pokoušel zbavit nadváhy, jistě o tom ví své. Někteří lidé to přitom mají složitější než jiní. A to třeba s ohledem na svou genetickou výbavu nebo kvůli svému životnímu stylu. Přesto je jisté, že může zhubnout téměř každý. A to někdy i velmi výrazně! Chce to však nejen pevnou vůli, ale také správný přístup. A to zejména v tom nejpodstatnějším. Už tušíte, kam směřujeme? Ano, jde o jídlo!

Nedílnou součástí veškerých pokusů o korekci váhy musí být stanovení správného poměru mezi příjmem a výdejem kalorií! Chcete, aby šly kilogramy dolů? Pak musíte za den zkonzumovat méně jídla, než kolik je nezbytné pro udržení vaší aktuální váhy. O jak velký by mělo jít rozdíl, to si řekneme za chvíli. Nejprve je nutné zjistit, kolik kalorií vůbec potřebujete pro to, aby vaše váha zůstala přibližně stejná jako dosud. A právě to vám řekne kalorická kalkulačka. Její použití bude prvním krokem na cestě k redukci vaší hmotnosti!

Jaké údaje jsou pro výpočet zásadní?

Nějaký ten kilogram navíc má kde kdo. Počet lidí s nadváhou navíc neustále roste a to téměř po celém světě. Od nadváhy je přitom často jen krůček k obezitě. A obezita už přináší zásadní zdravotní problémy. Vaše snaha zhubnout je proto jistě chvályhodná. Teď se ale už podívejte, jak vám může situaci usnadnit kalorická kalkulačka.

Jak jsme řekli, když chcete zhubnout, musíte přijímat méně kalorií než vaše tělo zužitkuje. K tomu ale nejprve potřebujete znát svůj „optimální“ denní kalorický příjem. Tedy takový, který by vám zajistil udržení vaší aktuální váhy. Jak na to? Sáhněte po kalorické kalkulačce! Ale pozor! Tohoto užitečného “pomocníka” lze na internetu objevit hned v několika variantách. Měli byste si proto vybrat takovou, která je pro vaši potřebu nejvhodnější. Takovou, která spočítá váš optimální kalorický příjem co nejpřesněji. A která to je? K osvědčeným variantám patří kalkulačky, které pracují s těmito zásadními údaji:  

  • Výška
  • Pohlaví
  • Věk
  • Aktuální váha
  • Obvyklá míra fyzické aktivity

Někdy stačí ubrat pouhých 300 kcal

Už znáte svůj „optimální“ kalorický příjem? Už jste si ho spočítali? Výborně! A nyní začneme s hubnutím. Aby však bylo shazování kilogramů zdravé a přinášelo trvalejší výsledky, musíte na to jít s rozumem. Proto si pamatujte, že drastické diety vám nepomohou! Důležitá je vyvážená strava a to v takovém množství, aby byla redukce vaší hmotnosti pozvolná a spíše dlouhodobá. S ohledem na to vám každý odborník jistě potvrdí, že platí následující pravidlo:

K tomu, aby šly kilogramy dolů, zpravidla stačí, když si sestavíte takový jídelníček, který bude obsahovat jen o 300 až 500 kcal méně, než kolik by vám stačilo k udržení aktuální váhy.

Když vám tedy kalkulačka sdělí, že je váš optimální denní kalorický příjem třeba 2 400 kcal, k redukci hmotnosti zcela postačí, jestliže ho snížíte přibližně na 2 000.

Bez plánování to nepůjde!

Plánování je důležité při celé řadě lidských aktivit. A platí to i pro hubnutí! Bez toho, abyste si naplánovali co a v jakém množství sníte, to jednoduše nepůjde. Měli byste si proto začít sestavovat detailní redukční jídelníček. A to velmi pečlivě. Je přitom nutné ho připravovat jak s ohledem na množství konzumovaných kalorií, tak s přihlédnutím k tomu, aby strava obsahovala všechny důležité látky, bez nichž se váš organismus neobejde! Jen pro jistotu si je připomeneme:

  • Bílkoviny
  • Tuky
  • Sacharidy
  • Vitamíny
  • Minerály

Nechte si poradit!

Nebaví vás vybírat jídlo podle toho, kolik obsahuje kalorií? Neradi sestavujete jídelníček a otravuje vás neustálé počítání? Nebo vám to snad všechno připadá poněkud složité? Věřte, že se to s trochou dobré vůle nakonec určitě poddá. A pokud přece ne, nevadí! Vždycky si můžete nechat poradit! Kalorická kalkulačka je totiž natolik efektivní nástroj, že s ním zcela samozřejmě pracují i výživoví odborníci, kteří vám ochotně pomohou. Chcete-li, nechte to na nich. Když nic jiného, určitě se při výpočtech nezmýlí. A to jednoduše proto, že mají v tomto ohledu dostatek zkušeností. Připraví vám jídelníček, který bude fungovat. Jídelníček, který vám pomůže zhubnout.

 

Nebo si s pomocí kalkulačky přece jen začnete chystat jídlo sami? A kolik kilogramů byste chtěli dostat dolů?