Trápí vás potíže se zarůstáním vousů? Ukážeme vám, jak jim spolehlivě předejít!

Zarůstání vousů může být mimořádně nepříjemné. Většina mužů by vám to jistě potvrdila. S nějakým tím chloupkem na tváři, který se začal chovat jinak, než je člověku milé, má totiž zkušenost kde kdo. Jde zkrátka o problém značně rozšířený. A když si uvědomíte, kolik z nás se s ním alespoň čas od času potýká, je možná trochu překvapivé, jak málo jedinců si s takovou situací dokáže poradit. Řešení přitom existuje. A může být snadnější, než by vás zřejmě napadlo. Nevěříte? Měli byste. Je přece dobře známým faktem, že nejlepší řešení většiny problémů spočívá v prevenci. S tím snad budete souhlasit. Proto vám také dnes ukážeme, jak můžete zarůstání vousů předcházet.

Chcete se vyhnout zarudlým místům na tváři i neodbytnému svědění? Děsí vás pupínky a nevzhledné jizvičky, které bývají častým průvodním jevem zarostlých vousů? Řešení máte na dosah!

Riskujete zarůstání vousů nebo se vůbec neholíte?

Lidé byli odjakživa obdařeni srstí. A přestože v průběhu evoluce už o značnou část svého ochlupení přišli, na některých částech těla jim chloupků stále ještě roste více než dost. Obzvláště pánové o tom vědí své. Na rozdíl od něžnější poloviny lidstva jsou totiž v drtivé většině obdařeni vousy. A přestože se módní trendy čas od času mění, už dlouho platí, že přinejmenším v evropské populaci převažují muži, kteří se pravidelně holí. A vůbec přitom neřeší, že by snad mohla zarostlá tvář skýtat i nějaké výhody. Hladký obličej má zkrátka přednost. Vyhovuje mnoha mužům a jak se zdá, je obvykle příjemnější také jejich partnerkám.

Pravidelné holení s sebou však nese určitá rizika. A určitě teď nemáme na mysli to, že se člověk může pořezat. Rizikem, které nás zajímá, je zarůstání vousů. Co si s ním počít? Jak „palčivému“ problému předcházet?

Jak se zbavit zarůstajících vousů: tipy od odborníků

Většina pánů, kteří se „srsti“ na své tváři pravidelně zbavují, dává přednost tzv. mokrému holení. Tedy způsobu, který vyžaduje vodu, nějakou žiletku či břitvu a pokud možno také změkčující pěnu, případně gel. Ti, kteří nedají dopustit na elektrický strojek, jsou alespoň prozatím v menšině. A stejně tak je relativně málo mužů, kterým vyhovuje několikadenní strniště nebo třeba bradka. A to přesto, že některým pánům zarostlá tvář docela sluší

Holíte se téměř denně a to s pomocí žiletky a nějakého mýdla nebo pěny? A už se vám někdy stalo, že vás důkladně potrápil zarostlý vous? Pak možná oceníte několik odborných tipů, které vám mohou s tímto nepříjemným problémem pomoci. Nejprve se podívejte, co si počít, když už k situaci dojde. Odborná rada zní takto: 

Zarostlý vous nikdy netrhejte, ani se ho nesnažte vymáčknout! Riskujete zanícení! Ideálním řešením je dezinfikovaná pinzeta, s jejíž pomocí chloupek pomalu a zlehka uvolníte a odstraníte. Většinou to velmi dobře funguje! 

Správné holení je věda a slouží jako prevence

Na plnovous můžete mít jakýkoliv názor, ale faktem zřejmě je, že pánové s hladkou tváří jsou dnes zkrátka v převaze. A jak držet krok s dobou a správně se holit? Jak se zbavovat vousů, abyste předcházeli jejich zarůstání? Každý, ať už laik či odborník, vám jistě potvrdí, že je to tak trochu věda a že by nejvhodnější postup měl vypadat zhruba takto:

  • Pokožku tváře předem dezinfikujte – stačí ji umýt kvalitním mýdlem
  • Vousy musíte důkladně změkčit – protože jejich tvrdost prý často snese srovnání s měděným drátkem. Horká voda vám situaci usnadní
  • Použijte gel – který poslouží jako „lubrikant“. Můžete sáhnout i po speciálním mýdle nebo vzít do ruky pěnu. Žiletka díky takové lubrikaci po tváři lépe klouže a holení je plynulejší
  • Na žiletku nikdy netlačte a používejte výhradně ostré náčiní
  • Holte se vždy po směru růstu vousů!
  • Obličej i žiletku nakonec pečlivě dezinfikujte – vhodná kosmetika vám v koupelně nesmí chybět!

Laserová epilace může být rozumným řešením

Nejlepší problém je ten, který vůbec nevznikne. O tom asi nemůže být pochyb. Buď se tedy může holit tak, jak je to obecně doporučováno nebo sáhnete po inovaci. Takovým inovativním přístupem může být laserová epilace obličeje nebo alespoň těch jeho částí, kde vás holení nejvíce obtěžuje nebo kde je riziko zarůstání vousů největší. Laser za vás totiž problém spolehlivě vyřeší a to na velmi dlouhou dobu!

Byli jste až dosud přesvědčeni, že je epilace obličeje doménou žen, které se tak zbavují chmýří pod nosem nebo dalších nechtěných chloupků? Omyl! Efektivitu této metody už objevila i řada mužů. 

 

Přidáte se k nim nebo se budete holit tak pečlivě, abyste riziko zarůstání vousů snížili na minimum?