Jak na mastné vlasy? Až zjistíte, co je příčinou nepříjemného problému, řešení už bude snadné!

Přemýšlíte, jak na mastné vlasy? Vyzkoušeli jste už všechno možné, ale nepříjemný problém se vám nedaří „rozlousknout“? To je asi poněkud frustrující. Rezignovat byste však rozhodně neměli! Navzdory tomu, že jste přes veškerou snahu nedosáhli téměř žádných výsledků. Kvůli zplihlým a nevábným vlasům totiž můžete snadno působit dojmem, že se o sebe příliš nestaráte. Přestože to jistě není pravda, může to tak zkrátka vypadat. A to byste určitě nechtěli. Tím spíš, že nějaké řešení existuje. Jen ho najít.

Že nevíte, kde hledat? Netušíte, jak na to? Můžete se třeba inspirovat radami a tipy, které jsme pro vás dnes připravili. To pro začátek. A pokud nic nepomůže, měl by přijít ke slovu odborník. Ptáte se jaký? Za chvíli uvidíte!

Když nevíte, jak na mastné vlasy

Znáte někoho, kdo by netoužil po krásné a bohaté hřívě? Zřejmě ne. A to jednoduše proto, že mnoho takových jedinců po světě asi neběhá. Faktem každopádně je, že naše kštice toho o nás hodně napoví a že je také jednou z prvních věcí, které si na nás druzí lidé všimnou. Není tedy divu, že vás nadměrná mastnota a s ní spojená nevzhlednost vašich vlasů trápí a že se snažíte z nepříjemné situace nějak dostat. Zdá se ale, že jste to nevzali za správný konec, protože výsledek prozatím za mnoho nestojí. No, nevadí. Něco s tím uděláme! A to pokud možno hned!

Začneme tím, že vám ukážeme, co může být špatně. A navrch přidáme pár tipů, jak o vlasy správně pečovat. Pozorně čtěte!

Jak na mastné vlasy: Co je způsobuje a jak o ně pečovat

Nekvalitní vlasy trápí mnoho lidí. Někomu se příliš mastí, dalšímu člověku lámou a jinému zase neustále padají. Každý problém má však zpravidla své řešení. Chcete se pyšnit hustou a bohatou hřívou? Nejspíš ano. Nejprve však musíte zatočit s mastnotou! A aby se vám to podařilo, potřebujete zjistit, co se za nadměrnou produkcí kožního mazu skrývá a také se naučit, jak o takovou kštici správně pečovat.

Pro začátek se podívejte, co tento nepříjemný problém způsobuje. Zde máte nejčastější příčiny:

 • Hormonální změny
 • Špatná frekvence mytí 
 • Nekvalitní šampony a další špatná kosmetika
 • Neustálé nošení čepic a klobouků
 • Nadužívání fénu nebo žehličky
 • Nevhodná strava
 • Příliš častá manipulace s vlasy (česání, doteky rukou)

Zahoďte fén i nekvalitní kosmetiku!

Prohlédli jste si stručný výčet potenciálních příčin vašeho problému? A už vás napadlo, kde by mohla být chyba? Jestliže to alespoň tušíte, máte možnost něco podniknout. Pokud však stále tápete, začněte tím, že vyzkoušíte několik rad, které se při péči o mastné vlasy už nejednou osvědčily. Tady je máte:

 • Myjte je podle potřeby a to klidně každý den
 • Nepoužívejte přitom moc horkou vodu (ideálně by měla mít jen asi 40 °C)
 • Dopřejte vlasům kvalitní šampony bez zbytečné parfemace a barviv
 • Šamponujte je nadvakrát (nejprve je zbavíte mastnoty a nečistot, podruhé si z šamponu vezmou nezbytnou výživu)
 • Šampon nechte vždy působit alespoň dvě nebo tři minuty!
 • Zkuste vynechat kondicionér i různé balzámy (někdy jde o zbytečnou zátěž)
 • Nechte vlasy, aby uschly samy, případně je vysoušejte jen lehce a zvolna
 • Zahoďte fén!

Vydejte se za zkušeným odborníkem!

Vlasy jsou ozdobou každého člověka. Nebo jí alespoň mohou být, pokud jsou v pořádku. S tím asi budete souhlasit. Chcete mít perfektní účes? Kazí vám to mastnota, se kterou svádíte marný boj? Pak byste rozhodně měli vědět, že máte při vší smůle alespoň kousek štěstí. Existují totiž kliniky estetické medicíny, které se na řešení podobných problémů specializují. A v České republice jich je poměrně dost. Pracují na nich tzv. trichologové. To jsou odborníci, jejichž úkolem je hledání optimálního způsobu péče o vlasy. A právě ti vám mohou efektivně pomoci. Zajímá vás jak? Hlavně tím, že odhalí základní příčinu vašich potíží! Právě tu příčinu, kterou se vám až do nynějška zřejmě najít nepodařilo.

Vědět, proč se vám vlasy ve zvýšené míře mastí, je totiž ze všeho nejdůležitější! Teprve potom se můžete s problémem náležitě vypořádat.

Už jste na nějakého trichologa někdy narazili? Nebo je pro vás existence těchto odborníků naprostou novinkou?